Ką reiškia chaosas informacijoje? Pirmiausia, vien informacijos turėjimas arba neturėjimas jau yra chaosas. Turint galvoje, kad kiekvienas pacientas yra unikalus (Dentalinė Architektūra©), vadinasi norint pagaminti konkrečiam žmogui pritaikytus protezus (restauracijas), reikia turėti kuo daugiau informacijos apie jį.

Tradiciškai, pagrindinis mūsų informacijos šaltinis yra užsakymo lapas, kartais tik prikeverzota popieriaus skiautė, ir paciento burnos modelis. Užsakymo lape mes matome paciento vardą, pavardę, dantų spalvą (banaliausiam formate), būsimo protezo konstrukciją ir medžiagą ar technologiją jam pagaminti. Dar nurodoma data, kada protezas turi būti pagamintas, prieš tai mūsų, dantų technikų, neatsiklausus ar spėsim.

Negražu, bet dauguma iš mūsų, dantų technikų, taip dirbam . Pagaminam kažką atsižvelgdami į turimą informaciją ir išsiunčiam į kliniką. O tada prasideda. Kai protezas tinka, viskas gerai. Bet kai netinka, staiga, mes pradedam gauti daug informacijos. Darbas grįžta į laboratoriją su gydytojų komentarais, išmargintu užsakymo lapu. Sulaukiam skambučio iš kabineto su žodiniais komentarais ir pageidavimais. Išklausome nuoširdžią gydytojo litaniją, kaip jam nesisekė matuoti restauraciją, kaip jis nervavosi, kaip jam buvo nepatogu ir prieš pacientą ir pagaliau kiek savo brangaus laiko jis prarado veltui.

Girdėta? Tai vyksta pastoviai ir su dauguma iš mūsų. Ir gydytojas visiškai teisus. Taip neturėtų vykti. Pažangioje šiuolaikinėje odontologijoje, protezuojant pacientą metodiškai (Dentalinė Architektūra©) klaidos ar netikę darbai tampa retomis išimtimis.

Tai prie ko čia informacijos chaosas? O gi prie to, kad paanalizavus nesėkmių priežastis pastebėsim, kad dažniausiai jos visiškais nesusijusios su gamybos technologijomis ar medžiagomis. Tačiau visiškai susiję su žmogišku faktoriumi.

Viena iš “populiariausių” problemų, protezo estetika ir individualumas. Kai pacientas ar gydytojas sako “man negražu..” ir jie, dažniausiai, yra visiškai teisūs. Kalbant dalykiškai reiškia, kad gaminys neatitiko individualių paciento savybių ir jo lūkesčių.

Vadinasi mes sugaišom daugybę laiko gamindami tai, ko niekam nereikia. Specialiai juk negaminame “blogo” gaminio.

Kas geriau? Ar sugaišti begalę valandų darant netinkamą darbą, kuris bus išmestas, o ne tą kuris tiks iš karto. Per sutaupytą laiką juk galima padaryti dar vieną darbą, kuris irgi bus tinkamas ir bus uždirbta dvigubai daugiau pinigų. Ką jau kalbėti apie reputaciją.

Reikia tik trupučio pastangų ir priemonių. Tiesiog informaciją reikia mokėti valdyti ir tinkamai pasinaudoti. Kitaip tariant kuo daugiau informacijos apie pacientą, tuo daugiau kokybiškų darbų ir geros reputacijos. Atitinkamai daugiau pelno.

Kas ta informacija ir kaip ją valdyti? Kad padaryti kokybišką darbą skirtą unikaliam pacientui neužtenka vien jo žandikaulių modelio. Šiais laikais beveik visuose odontologiniuose kabinetuose yra paprastesnių (pradedant telefonais) ar sudėtingesnių fotoaparatų. Nuotraukos – pirmas ir visiems prieinamas informacijos šaltinis. “Matydami” pacientą ženkliai praplečiam analizės lauką. Gauname tikros informacijos, kurios neaprašysi užsakymo lape. Tai savotiška “pirma” pažintis su pacientu. Nuotraukose yra beveik viskas, ko reikia, kad atkurti tinkamą paciento šypsenos estetiką. Ne tik šypsenos, bet ir veido. Dantų spalvos komunikacija taip pat vyksta per fotografiją.

Kitas labai svarbus informacijos šaltinis – paciento lūkesčiai. Gydytojo kabinete pacientas daug kalba, pasakoja kodėl atėjo, kas atsitiko, kokios tikisi pagalbos iš gydytojo. Jis turi savo estetikos supratimą ir įsivaizdavimą, kurį nuoširdžiai išsako gydytojui. Pastarasis viską išsamiai dokumentuoja.. ir kažkur padeda. Dažniausiai dantų technikui nepasiekiamoje vietoje arba ten kur jis savarankiškai neprieina. Geram dantų technikui paciento lūkesčiai yra labai svarbus informacijos šaltinis projektuojant jo būsimas restauracijas.

Taipogi gydytojai daro savo diagnozę, kuri gali įtakoti būsimą gydymo planą ir protezo konstrukciją. Ją skaitydami savo sričių odontologijos specialistai ir dantų technikai gali pareikšti savo nuomonę ar pasiūlyti geresnių sprendimų.

Diagnostiniai modeliai, centrikas, sąkandžio, veido lanko registrai, taip pat informacija be kurios neįmanoma dirbti ir pasiekti gerų rezultatų.

Taigi informacijos daug. Ją turėti tai dar ne viskas. Reikia ją kažkur sistemiškai laikyti ir turėti galimybę bet kada pasinaudoti. Dažniausiai ji yra įvairiuose formatuose guli pas gydytoją kabinete. Kai kas paciento kortelėje (popierinėje), kai kas kompiuteryje. Kai kas fotoaparato kortelėje. Nesisteminga, bet yra..

Mes ją sisteminom ir pavadinom tai Trinyte.com, tai sistema kurioje visa paciento informacija guli vienoje vietoje, ir vienodai prieinama visiems su pacientu susijusiems specialistams bet kuriuo metu.

Ten viskas saugoma sistemiškai ir chronologiškai. Dingti niekas negali, nes viskas yra dubliuojama, nedega, nelūžta ir nepasimeta šeimos nuotraukų archyve!

Mažiau chaoso informacijoje daug sėkmės darbe.

Daugiau sutaupyto laiko ir pinigų.

Aš irgi naudoju ją – Trinyte Lab.

Next Post

Chaosas dantų techniko laboratorijoje

Scroll to top