Chaosas dantų techniko laboratorijoje

Kas ryt?  ar „Kas kitą savaitę?“ Klausimas, kuris dažniausiai kyla penktadienį ar dar blogiau – sekmadienį. Kyla neviltis. Iš mūsų vidinės atminties klodų lenda nerimo pilna informacija, kad lyg kažką pražiopsojau ir lyg kažką turėjau (žadėjau!) padaryti. Bet ką …. ?

Kas tada? Nerimo priežasties paieškos. Reikia peržvelgti visus laboratorijoje esančius darbus ir rasti TĄ „pažadėtąjį“ – bet NESUPLANUOTĄ. Ir visada jį randam! Kažkur, užkrautą vėliau atvykusiais darbais, kurie irgi PAŽADĖTIEJI! Bet nesuplanuoti. Ir šiuo ekstremaliu momentu mūsų visiškai ignoruojami. Bet ateis ir jų eilė…

Taigi užtrukę daugiau mažiau pusvalandį, randam ko ieškojom – darbą rytdienos rytui. Ką daryti – aišku. Kada daryti – neaišku, nes jam atlikti/realizuoti  laiko neturim. Bet PAŽADĖTA!

Yra du keliai: paskambinti gydytojui ir paprašyti perskirti pacientą, arba mesti kitus darbus, laisvalaikį (pietus, miega, vaikus, kiną, vaikina/merginą, žmoną/vyrą) ir imtis pražiopsotų darbų.

Gydytojui skambinti negalima – nes darbas duotas prieš dvi savaites ir atlikti laiko kaip ir turėjo pakakti. Bus konfliktas, nukentės reputacija. Visų nuotaika bus š… Be to reiks informuoti – kada darbas bus atliktas. Išlemensim „..po dviejų savaičių L….“ net neįsivaizduodamas koks apkrovimas laboratorijoje laukia tas dvi ateinančias savaites. Netinka. Reikia daryti savo laiko sąskaitą. Teks skubėti, nemiegoti, nervuotis. Į kūrybinį procesą visai nepanašu. Be to, garantuotai, nukentės ir kiti darbai kuriems tik ką laiko kaip ir pakako.

O jei viskas įvyksta sekmadienį…popietę…naktį į pirmadienį…

Į laboratorija kasdien plaukia nauji užsakymai.  Dauguma dantų technikų jų nevaldo. Pažangesni arba labiau nukentėję bando šį srautą administruoti. Kokioms priemonėms?

Mechanizmas labai sudėtingas. Kiekvienas užsakymas unikalus savo apimtimi, technologija, laiko sąnaudomis.

Tradiciškai darbui skiriama dvi savaitės – ir to visiškai pakanka, net sudėtingiausiems uždaviniams įveikti. Bet mes pamirštam, kad į laboratoriją darbai plaukia kasdiena ir visus reik atlikti per dvi savaites. Susidaro „kamščiai“. Rankiniu būdu suskaičiuoti kiek laiko reikia atlikti darbui labai sunku. Reikia žinoti savo darbo greitį, našumą, darbų kiekius jų etapus viską susumuoti, padalinti iš savo darbo dienos valandų kiekio. Be to juos reikia kažkur registruoti, nes vien ieškojimui praleidžiam krūva laiko.

O kas jei laboratorijoje dirba du, penki dešimt ar dar daugiau technikų… net neįsivaizduoji kiek kiekvienas iš jų realiai yra apkrautas ar laisvas.

Problemai spręsti galima pasisamdyti administratorių, pageidautina išmananti dantų protezų gamybos procesą, kad susigaudytų ką mes darome. OK. Randame žmogų, apmokom, paaiškinam proceso subtilybes ir prašom, kad pradėtų planuoti laboratorijos veiklą – tai būtinai apima ir komunikaciją su užsakovais –gydytojais.

Klausimas – ar žmogus neturėdamas tinkamų instrumentų gali gerai atlikti savo darbą. Žinoma ne. O kokį instrumentą mes galime jam pasiūlyti? Standartines elektronines lenteles, kalendorius nepritaikytus odontologijos specifikai ar specializuotą skaitmeninę programą su genealiomis elektroninėmis smegenims (algoritmu) kuri beveik visą darbą galės padaryti mus? Ir ne tik suplanuoti darbo procesus bet ir juos prižiūrėti. Kontroliuoti ar nieko nepražiūrėjom, ar visi darbai padaryti laiku (nevėluojam) ir išsiųsti į odontologijos kabinetus.

Dirbti chaotiškai, neplanuojant – labai brangu. Kenčia mūsų reputacija. Dirbam stresinėje aplinkoje, lėčiau nei galėtumėm. Krenta darbų kokybė. Ne apie tai svajojom dar būdami studentais ir pradedančiais profesionalais.

Geriausi dantų technikai ir geriausios laboratorijos šitą problemą išsprendė nesudėtingai – tiesiog įsigijo pažangiausią ir galingiausią programinę įrangą savo darbo laikui, srautams ir komunikacijai su užsakovais administruoti.

Šalutinis poveikis tris metus iš eilės 30% per metus augantis našumas. Restauracijas gaminsite be tarpinių matavimų. 80% jų iškarto tiks ir bus fiksuotos burnoj. Viską žinosite apie pacientą, jo gydymo planą matysite savo kalendoriuje kuris bus adaptuotas pagal jūsų darbo specifiką.

Daugiau jokių blogų sapnų apie neatliktus darbus. Būkit savo laiko šeimininkai.

Previous Post

Chaosas informacijoje

Next Post

Ar Jums taip buvo? Blogas atspaudas

Scroll to top